2024. november 22.
Így tegyük ellenállóbbá szervezetünk a vírusokkal szemben

Így tegyük ellenállóbbá szervezetünk a vírusokkal szemben

Mostanában mindenhonnan az immunerősítés fontosságáról olvashatunk. Számtalan praktikát és még több csodaszert, tuti receptet ajánlanak, amiket, valljuk be, néha ki is próbálunk. Pedig a képlet ennél sokkal egyszerűbb: ami a lelket kényezteti, az a testet is erősíti.

Köztudott, hogy az immunrendszer erősítésében az egészséges életmódnak is kiemelkedő szerepe van. A szabad levegőn végzett mozgás és a tudatos táplálkozás szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai vitathatatlanok, de léteznek más alternatívák, kiegészítő lehetőségek is.

A gyógyvízzel végzett kezelések, illetve a szénsavas-fürdő a gyógyfürdők vendégeinek egyik nagy kedvence. Nem véletlen a népszerűsége, ugyanis használata javíthatja a szív egészségét, sőt a bőrünket is tisztítja, hidratálja. A szénsavas fürdőzés során egy 32-34 °C hőmérsékletű kádba merülhetünk el, amibe az élelmiszeriparban is használt széndioxid gázt vezetnek, apró buborékokat képezve ezzel. A léggömböcskék a bőrön keresztül felszívódnak, és azon túl, hogy kellemesen csiklandoznak, csökkentik a vérnyomást, oldják a stresszt. A kezelés végén megújulva szállhatunk ki a vízfürdőből.

A vízbe nemcsak lazítás céljából lehet elmerülni, hanem speciális gyógytorna is végezhető benne. Az így végrehajtott gyakorlatok, kevésbé megterhelők, kímélik az ízületeket, így túlsúllyal küzdők számára kifejezetten ajánlott. Nem is gondolná az ember, hogy a gyógyvíz mi mindenre nyújthat megoldást. Jó például az agy működésére, az idegrendszerre, elősegíti a hormonok egyensúlyát, erősíti a légzőrendszert, amelyet oxigénterápiás vagy speciális inhalációs kezeléssel is ki lehet egészíteni. Az oxigén inhaláció célja, hogy az orrszondán keresztül belélegzett oxigénnel dúsított levegő javítsa a tüdő rugalmasságát, serkentse az agyműködést és a szívműködést. Sportolók teljesítményének fokozására, tüdőkapacitásuk növelésére is kiválóan alkalmas. A sóbarlang kezelések szintén segíthetnek a légzőszervi megbetegedésekben, ugyanakkor nagyon pihentető hatásúak is.

Teljes ellazulásra számíthatunk a 15 perces hidromasszázs kezelés végére. Nincs más dolgunk, mint elnyújtózni a 35-37 °C hőmérsékletű vízben, és átadni magunkat az áramló víz masszírozó erejének. Az élmény még kellemesebbé tehető, ha a vízbe illóolajakat és növényi kivonatokat is adagolunk.

Mindezeken túl, szaunázhatunk, elmehetünk egy közeli fitneszterembe, vagy nagyokat sétálhatunk, túrázhatunk – minden egyes lépéssel ellenállóbbá tesszük a szervezetünket a vírusokkal szemben.

Ha mindössze három nap alatt szeretnénk szervezetünket csúcsformába hozni, akkor kereshetünk olyan szállodákat, amelyek egy helyen kínálják mindezt. A környezet adta természetes erőforrásokat hatékony kezelésekkel egészítik ki és minőségi szolgáltatásokkal kapcsolják össze. (A hazai Ensana szállodaláncnak például van kifejezett Immunerősítő csomagja, ami a víz ókor óta ismert gyógyító erejét ötvözi a modern, integratív orvoslás egészségügyi koncepcióival.)

Megosztás

7 tipp, hogy hogyan óvjuk szemünket az őszi-téli időszakban

Mozaik

7 tipp, hogy hogyan óvjuk szemünket az őszi-téli időszakban

  • 2024.11.18

A hidegebb hónapok különösen nagy kihívást jelentenek szemünk egészségére, köszönhetően a hideg levegőnek, a fűtött helyiségeknek és a fokozott képernyőhasználatnak. Hogyan vigyázzunk szemünkre ebben az időszakban? Az Alensa összeállítása, szakértővel.